» » » Як виконати низькорівневе форматування жорсткого диску

Як виконати низькорівневе форматування жорсткого диску

3508 0
Фактично, термін "низький рівень"  є не цілком вірним. Процес низькорівневого форматування, що застосовувався багато років назад до жорстких дисків MFM, має мало спільного з сучасним "низькорівневим форматуванням" дисків SATA і ATA (IDE). Єдиний безпечний метод повернення пристрою Seagate в початковий стан - повне видалення даних за допомогою команди програми SeaTools for DOS. При цьому весь простір жорсткого диска просто заповнюється нулями (0).
Як виконати низькорівневе форматування жорсткого диску 
 
Навіщо потрібне очищення жорсткого диску?
Найчастіше повне очищення жорсткого диску SATA або ATA (IDE) виконується з наступних причин:
• для видалення вірусу, який не можна видалити без знищення завантажувального сектора;
• для заміни операційної системи з повним видаленням даних з диска;
• для видалення конфіденційної особистої інформації;
• при пошуку пошкоджених секторів, які можна виявити і замінити на справні при записі.
У конструкції сучасних дискових накопичувачів передбачені додаткові сектори. Зазвичай дані з секторів стає важко вважати задовго до того, як вони стануть остаточно недоступні. В цьому випадку при перевизначенні фактичні байти даних в секторі зберігаються і переносяться в новий запасний сектор. Аналогічним чином, коли під час запису даних на дискової накопичувач (наприклад, при повному очищенні) виникає проблема, вбудоване диска витягує складний сектор і замінює його, перш ніж повідомити про успішне закінчення запису.
Як виконується очищення жорсткого диску?
 
• При очищенні диска SATA або ATA (IDE) видаляється 100% даних. Попередньо переконайтеся в наявності резервної копії всіх даних.
• Найкраще використовувати команду "Повне видалення даних службової програми SeaTools для DOS", якщо мова йде про жорсткий диск Seagate. В BIOS деяких систем є можливість низькорівневого форматування, але через непередбачуваність результату її не рекомендується використовувати.
SeaTools for DOS можна скачати з домашньої сторінки SeaTools. Вона включає три можливості очищення (повного видалення даних). Команда "Повне видалення даних" заповнює нулями всі сектори даних на диску і усуває більшість дефектів.
В процесі стандартного завантаження SeaTools для DOS створюється завантажувальний CD або дискета. Завантажити з CD або дискети, щоб запустити SeaTools для DOS. Після цього корисно перевірити диск. Коротка базова перевірка займає менше хвилини. Довга базова перевірка може зайняти кілька годин в залежності від ємності диска. Підготувавшись до очищення,
виберіть потрібний диск. Далі виберіть один з трьох варіантів повного видалення даних.
Стерти нульову доріжку: тільки очищення перших 63 секторів на диску, яка займає менше секунди. При цьому видаляється головний завантажувальний запис (MBR) і таблиця розділів. При установці нової операційної системи диск виглядає "порожнім".
Стерти з часу: стирання секторів протягом певного часу (до 5 хвилин). Ці команди дозволяють перезаписати сектори на початку диска, де знаходиться більшість файлів операційної системи.
Стерти всі: видалення всіх секторів даних з диска, що займає багато часу. Процедура часто займає кілька годин. Її перевага в тому, що можна виявити і перевизначити всі пошкоджені (погано читаються) сектори і замінити їх на справні запасні. Цей варіант найбільш близький до початкової концепції низькорівневого форматування.
Після завершення процесу перезавантажте систему з інсталяційного CD і дотримуйтесь інструкцій по підготовці диска (розбивці на розділи і форматування) і установці операційної системи.edt-admin Адміністратори

Автор: edt-adminКоментарів поки немає, додайте свій!

Ваш аватар
Ви увійшли як Гість   

Питання: Два плюс три = (відповідь, цифрою)

Відповідь: