» » » 5 причин перейти з аналогового зв'язку на цифровий. Аналог VS Цифра, або Чому обирають цифрові рації

5 причин перейти з аналогового зв'язку на цифровий. Аналог VS Цифра, або Чому обирають цифрові рації

28 0

Ефективне використання радіочастотного спектра5 причин перейти з аналогового зв'язку на цифровий. Аналог VS Цифра, або Чому обирають цифрові рації

Аналоговий зв'язок характеризується низькою пропускною здатністю мережі, де канал зв'язку займає усю ширину смуги. В той самий час застосування технології TDMA дозволило розміщувати на одній ширині смуги від двох до восьми каналів зв'язку, що значно збільшило пропускну здатність та підвищило ефективність використання радіочастотної смуги.

 

Завадостійкість

Аналоговий зв'язок ніяк не захищений від перешкод, і якість передавання голосу напряму залежить від відстані між абонентами та наявність завад між ними. Через це при використанні радіостанцій на великій території або у закритих приміщеннях з великою кількістю перешкод — наприклад, у виробничих цехах — працівники не можуть розраховувати на високу якість звуку.

 

5 причин перейти з аналогового зв'язку на цифровий. Аналог VS Цифра, або Чому обирають цифрові рації

 

 

Якщо ж мова йде про роботу в умовах високого рівня шуму, коли галас навкруги не повинен впливати на якість зв’язку, варто розглянути моделі радіостанцій, розроблені спеціально для таких випадків. Саме такою є новинка від Motorola Solutions, випуск якої було анонсовано у кінці січня 2022 року — MOTOTRBO R7 з шумозахистом промислового рівня та містким акумулятором, що забезпечує до 28 годин роботи.

 

Відсутність шумів

При використанні аналогових пристроїв зв'язку абоненти чують шум та тріскотіння в ефірі, навіть коли відповіді немає, а абсолютна тиша буде скоріш свідченням того, що рація не працює. Водночас цифровий зв'язок передає більш чіткий та чистий звук, який є результатом обробки сигналу, та дозволяє краще розчути співрозмовника навіть за умови високого рівня шуму навколо. 

 

Функціонал, що не обмежується передачею голосу

В аналоговому зв'язку частота використовується виключно для передавання голосу в той час, як цифровий пропонує ширший функціонал. Ви можете використовувати один канал для передачі голосу, а інший для передачі даних. Широта можливостей та функціоналу залежить від конкретної моделі пристрою.

 

5 причин перейти з аналогового зв'язку на цифровий. Аналог VS Цифра, або Чому обирають цифрові раціїЕнергоефективність

Аналогові пристрої характеризується більшим енергоспоживанням. Цифрові радіостанції, як правило, комплектуються більш ємними акумуляторними батареями, які дозволяють їм працювати довше. Це особливо важливо за умови роботи на віддалених об'єктах або змінної роботи, коли працівники повинні залишатися на зв'язку протягом 12 та більше годин.

Інформація взята на сайтіedt-admin Адміністратори

Автор: edt-adminКоментарів поки немає, додайте свій!

Ваш аватар
Ви увійшли як Гість   

Питання: один помножити на двісті п'ятдесят чотири = (відповідь, цифрою)

Відповідь: